Вынікі работы секцыі “Інфармацыйныя сістэмы і тэхналогіі” Рэспубліканскага конкурсу навукова–тэхнічнай творчасці навучэнскай моладзі “ТэхнаІнтэлект”, які прайшоў на базе Беларускага нацыянальнага тэхнічнага ўніверсітэта.

Вынікі работы секцыі “Мультымедыйныя тэхналогіі” Рэспубліканскага конкурсу навукова–тэхнічнай творчасці навучэнскай моладзі “ТэхнаІнтэлект”, які прайшоў на базе Беларускага нацыянальнага тэхнічнага ўніверсітэта.

Вынікі работы секцыі “Робататэхніка, аўтаматыка, інтэлектуальныя сістэмы” Рэспубліканскага конкурсу навукова–тэхнічнай творчасці навучэнскай моладзі “ТэхнаІнтэлект”, які прайшоў на базе Беларускага нацыянальнага тэхнічнага ўніверсітэта.

“Па добрай традыцыі ... першы месяц вясны ў айчыннай сістэме адукацыі праходзіць пад знакам тэхнічнай творчасці. Менавіта ў гэты час на базе Беларускага нацыянальнага тэхнічнага ўніверсітэта адбываецца фінал Рэспубліканскага конкурсу навукова-тэхнічнай творчасці навучэнскай моладзі “ТэхнаІнтэлект”.

Вынікі работы секцыі “Тэхнічнае канструяванне” Рэспубліканскага конкурсу навукова-тэхнічнай творчасці навучэнскай моладзі “ТэхнаІнтэлект”, які прайшоў на базе Беларускага нацыянальнага тэхнічнага ўніверсітэта.

Городской книжный фестиваль «Город и Книги» 19–20 апреля соберёт любителей книг и интеллектуалов Минска. Организаторы фестиваля – проект «ЗаЧтение», Научная библиотека БНТУ и Белорусская библиотечная ассоциация.

Волонтеры движения БНТУ «Доброе сердце» помогают подопечным отделения дневного пребывания Территориального центра социального обслуживания Центрального района Минска.

В рамках сотрудничества БНТУ с АО «Концерн Росэнергоатом» студенты пятого курса Белорусского национального технического университета проходят практику на Ростовской АЭС.

Каманды Ліцэя БНТУ “№ 1” і “№ 2” сталі прызёрамі XXVII Рэспубліканскага турніру юных фізікаў.

“Беларускі нацыянальны тэхнічны ўніверсітэт, які ў будучым годзе адзначыць 100-гадовы юбілей, стаў удзельнікам эксперыментальнага праекта па стварэнні новай мадэлі “Універсітэт 3.0”. Для найстарэйшай тэхнічнай установы вышэйшай адукацыі краіны гэта нібы амалоджвальная працэдура. Усё ёсць: вопыт, сувязі, багатыя навуковыя напрацоўкі… Пераход на новую мадэль дасць універсітэту прыток маладой энергіі, дадатковую матывацыю і штуршок для далейшага развіцця”.