"Развить мировоззрение предпринимателя — понимать современные бизнес-процессы и действие законов рынка, отлично знать деловой английский язык, получить белорусский и иностранный дипломы об окончании вуза... Перспективы, согласитесь, блестящие! На факультете маркетинга, менеджмента, предпринимательства БНТУ получают образование, которое формирует деятельных активных людей, знающих, как реагировать на вызовы экономики XXI века. Спустя годы обучения и практики они станут мотивированными лидерами, войдут в экономическую и управленческую элиту страны".

Студенты БНТУ представили проекты в области строительства на третьем молодежном конкурсе «СтройПроект». Участники соревновались не только в технической проработке решений, но и в бизнес–планировании. Практики отметили высокий уровень проработки необычных решений.

Размова з Андрэем Станіслававічам Снарскім, кандыдатам тэхнічных навук, дацэнтам, кіраўніком Цэнтра развіцця інжынернай адукацыі і арганізацыі вучэбнага працэсу БНТУ.

В столице в третий раз прошел фестиваль «Город и книги». В этом году на книжном фестивале два новшества: он сменил привычное место дислокации в Национальной библиотеке на дворик БНТУ, а также вырос до международного формата. Главным организатором мероприятия выступила Научная библиотека БНТУ.

В Минске во дворике Белорусского национального технического университета прошел фестиваль "Город и Книги (на скамейках)". Одним из организаторов мероприятия выступила Научная библиотека БНТУ.

“Бібліятэкі займаюць асаблівае месца ў сістэме сацыяльнага партнёрства. Інстытуцыя, шчыльна звязаная з дзяржавай, яны, па сутнасці, выступаюць формай арганізацыі грамадскіх ініцыятываў, становяцца каталізатарамі актыўнасці чытачоў. Так што іх дзейнасць у галіне сацыяльнага партнёрства будзе актуальнай заўсёды. Іншая справа, што не ўсялякі аддзел маркетынгу той або іншай бібліятэчнай установы сёння можа ўзяць на сябе ролю падобнага аб’яднаўчага і крэатыўнага цэнтра для правядзення маштабных падзей”. Гэта асноўная тэма гутаркі з галоўным бібліятэкарам аддзела маркетынгу і праектнай дзейнасці Навуковай бібліятэкі Беларускага нацыянальнага тэхнічнага ўніверсітэта Вольгай Воўк.

У Мінску ў дворыку Беларускага нацыянальнага тэхнічнага універсітэта адбыўся фестываль "Горад і Кнігі (на лаўках)". Адным з арганізатараў мерапрыемства выступіла Навуковая бібліятэка БНТУ.

Гульні–прыгоды, «кніжная зумба», сустрэчы з вядомымі пісьменнікамі і героямі лепшых дзіцячых кніг, майстар–класы, лекцыі, прысвечаныя дасягненням сучаснай навукі, і безліч іншых цікавых івентаў чакалі гасцей трэцяга фестывалю «Горад і кнігі», які адбыўся ў Мінску. Фестываль ператварыўся ў сапраўднае гарадское свята, бо ладзіўся на вольным паветры, у зялёным утульным дворыку Беларускага нацыянальнага тэхнічнага ўніверсітэта.

У рамках Рэспубліканскага конкурсу сацыяльных праектаў Social Weekend студэнты БДУІР і БНТУ прадставілі «разумную» клавіятуру, з дапамогай якой можна выконваць дамашнія заданні па розных прадметах.

У рамках візіту губернатара Растоўскай вобласці Расійскай Федэрацыі ў Рэспубліку Беларусь члены дэлегацыі, якія прадстаўляюць сістэму адукацыі, наведалі шэраг навучальных устаноў Мінска. Сярод іх — Беларускі нацыянальны тэхнічны ўніверсітэт.